راهنمای سفر به زنجان

راهنمای سفر به زنجان

اطلاعات کلی

زنجان مرکز استان و شهرستان زنجان در شمال‌غرب ایران و از بزرگترین شهرهای آذربایجانی‌ نشین ایران است و براساس آمارنامه‌های منتشر شده استانداری زنجان دارای ۳۸۶٬۸۵۱ نفر جمعیت در سال ۱۳۹۰ خورشیدی، بیستمین شهر کشور از لحاظ جمعیت محسوب می‌شود.

نام زنجان عربی‌شده واژه زنگان است. مردم منطقه هنوز هم تلفظ زنگان را بکار می‌برند. شهر زنجان در دره زنجان‌ چای قرار گرفته و سر راه شوسه و راه‌آهن تهران به تبریز می‌باشد. صنایع دستی از قبیل ورشوسازی و نقره‌سازی و ملیله کاری و چاروق دوزی و چاقوسازی و فرش بافی (فرش زنجان) آن مشهور است.

زنجان از شمال به شهرستان طارم و خلخال و میانه و از مشرق به سلطانیه و طارم و از جنوب به خدابنده و ایجرود و از غرب به شهرستان ماه‌نشان محدود است و از سطح دریا ۱۶۶۳ متر ارتفاع دارد.

ارتفاع قله سپهسالار که در این استان قرار دارد به ۳۳۱۸ می‌رسد و بخش‌های آن عبارت‌اند از بخش مرکزی، بخش زنجانرود، بخش قره پشتلو که جمعاً ۳۲۸ پارچه آبادی دارد.

چطور به زنجان برویم؟

زنجان فرودگاه دارد و در هفته پروازهای متعددی از تهران و شهرهای بزرگ ایران به زنجان و بالعکس برقرار می باشد.

زنجان در مسیر جاده ای بسیار مناسبی قرار دارد و از تهران تماما اتوبان و آزادراه است. فاصله تهران تا زنجان حدود 333 کیلومتر است و با ماشین حدود 3:30 دقیقه رانندگی خواهید داشت.

بلیط اتوبوس به زنجان از تهران و بعضی دیگر از شهرهای بزرگ کشور بصورت روزانه برقرار است. برای سفر از تهران به زنجان بلیط را می توانید از پایانه غرب تهیه کنید.

زنجان ایستگاه قطار دارد و می توانید برای سفر به این شهر از قطار استفاده کنید. بلیط قطار تهران-زنجان تقریبا هر روز قابل خریداری است.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی