راهنمای سفر به ارومیه

راهنمای سفر به ارومیه

اطلاعات کلی

به نقل از ویکی پدیا، ارومیه یکی از کلان شهرهای ایران، مرکز استان آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه در شمال غربی ایران که در منطقه آذربایجان واقع شده است. این شهر طبق سرشماری سال ۱۳۹۰ با ۶۶۷٬۴۹۹ نفر جمعیت، دهمین شهر پرجمعیت ایران و دومین شهر پرجمعیت منطقهٔ شمال غرب ایران به شمار می آید. ارومیه با ۱۳۳۲ متر ارتفاع در غرب دریاچه ارومیه، در دامنه کوه سیر و ودر میان دشت ارومیه قرار گرفته است. هوای ارومیه در تابستان نسبتا گرم ودر زمستان سرد می باشد.

ارومیه با بیش از ۳ هزار سال قدمت قدیمی ترین شهر در منطقهٔ شمال غرب ایران به شمار می آید که هنوز پابرجا است. از این رو ارومیه به عنوان ۱۹ شهر تاریخی ایران در یونسکو ثبت شده است.برخی مورخان ارومیه را زادگاه زردشت می دانند. نقل مهمترین سوغات ارومیه است.

چطور به ارومیه برویم؟

ارومیه فرودگاه دارد و روزانه چندین پرواز از تهران و بعضی از شهرهای ایران به این فرودگاه و بالعکس در جریان است. از تهران حدود 1 ساعت و 15 دقیقه پرواز شما طول خواهد کشید.

ارومیه در مسیر جاده ای مناسبی قرار دارد و از تهران بیشتر اتوبان و آزادراه است. فاصله تهران تا ارومیه حدود 750 کیلومتر است و با ماشین حدود 8 ساعت رانندگی خواهید داشت.

روزانه چندین اتوبوس از تهران پایانه غرب (آزادی) و همچنین پایانه بیهقی (آرژانتین) به مقصد ارومیه وجود دارد.

ارومیه ایستگاه قطار دارد و می توانید برای سفر به این شهر از قطار استفاده کنید. بلیط قطار تهران-ارومیه تقریبا یک روز درمیان قابل خریداری است.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی