استان اصفهان

استان اصفهان استانی در وسط ایران است. مرکز این استان شهر اصفهان می باشد. استان اصفهان ششمین استان پهناور و سومین استان پرجمعیت ایران است. استان اصفهان از شرق به استان های یزد و خراسان جنوبی، از شمال به استان های سمنان، قم و مرکزی، از غرب به استان های لرستان و چهارمحال و بختیاری، از جنوب به استان های کهگیلویه و بویراحمد و فارس دسترسی دارد. درصد از بیابان های ایران در استان اصفهان است که بخش اعظم آن را شهرستان های شهرضا، نائین، نجف آباد، اردستان، نطنز، آران و بیدگل، کاشان و اصفهان شامل می شود. البته بخش های از این استان کوهستانی بوده و دارای آب و هوای معتدل است از مهم ترین شهرستان های کوهستانی این ناحیه می توان به شهرستان خوانسار، فریدن، فریدونشهر، سمیرم، چادگان و تیران و کرون اشاره کرد.

شهر اصفهان، مرکز استان اصفهان یکی از توریستی ترین شهرهای ایران است که سالانه پذیرای میلیونها مسافر ایرانی و خارجی است. سی و سه پل، پل خواجو، میدان نقش جهان، مسجد جامع اصفهان، مسجد شیخ لطف الله و ... تنها تعدادی از دیدنی های این شهر هستند. همچنین با وجود هتلهای خوبی مانند هتل موزه عباسی، هتل کوثر در کنار سی و سه پل، هتل آسمان و ... هیچ نگرانی بابت اقامت در این شهر نخواهید داشت. از دیگر مقاصد توریستی ابن استان می توان به شهر تاریخی کاشان اشاره کرد که تقریبا برای همه ایرانیان شناخته شده است.

با توجه به توریستی بودن این استان، سفر به شهرهای اصفهان از طریق هواپیما، قطار، اتوبوس و وسیله نقلیه شخصی امکان پذیر است و معمولا مقصد اصفهان یا کاشان خواهد بود. پرواز به اصفهان از همه مراکز استانها بصورت روزانه و یا هفتگی برقرار است. از تهران روزانه چندین پرواز به اصفهان و بالعکس انجام می شود. همچنین اصفهان در مسیر بزرگراه ها و اتوبانهای خوبی قرار دارد و با کمی رانندگی می توانید از هر شهری خود را به اصفهان برسانید. اگر قصد سفر به اصفهان با قطار را دارید باید بدانید که اصفهان داری ایستگاه قطار است و می توانید برای رسیدن به این شهر بلیط قطار بگیرید. بلیط قطار از تهران به اصفهان بصورت روزانه در دسترس است. در مورد کاشان هم بهترین روش دسترسی به شهر کاشان از طریق مسیر جاده ای و با ماشین است. از طریق بزرگراه قم کاشان می توایند براحتی به این شهر برسید.

مکان استان اصفهان روی نقشه
3
مقصد و شهر برای رفتن
28
جاذبه و دیدنی برای دیدن
55
هتل و اقامتگاه برای ماندن

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی