راهنمای سفر به خور و بیابانک

راهنمای سفر به خور و بیابانک

اطلاعات کلی

خور و بیابانک شهری کویری با آب و هوایی بسیار گرم و خشک در 390 کیلومتری شرق اصفهان است که دمای هوای آن گاها تا 50 درجه هم رسیده است. بیشتر روستاهای بخش خور به صورت متراکمند و اکثر خانه ها در کنار چشمه یا جویبار بنا شده اند. خانه های قدیمی این منطقه معمولا مصالحی از گل و خشت دارند، اگرچه در قسمت های مدرن تر خانه هایی به شکل امروزی نیز خواهید دید. مساحت زیادی از این منطقه شامل کویر است.

منطقه خور و بیابانک از سمت غرب به طبس می رسد. شرق خور و بیابانک کاشان و اصفهان قرار دارد. شمال این منطقه بعد از گذر از کویر به دامغان می رسد و جنوب آن نیز یزد قرار دارد. این منطقه دیدنیهای زیادی نظیر کویر مصر، قلعه تاریخی بیاضه، قلعه جندق، گرمه، نارین قلعه، دریاچه نمک خور و بیابانک و ... است. همچنین این منطقه یکی از اصلی ترین مناطق توریستی کویری در ایران است که تفریحات و تورهای کویری و تماشای ستاره ها در آن صورت می گیرد.

چطور به خور و بیابانک برویم؟

در نزدیکی این منطقه فرودگاه وجود ندارد. برای رسیدن به خور و بیابانک با هواپیما بهتر است خود را به سمنان و یا کاشان برسانید و از آنجا بصورت زمینی به خور و بیابانک بروید.

مسیر جاده ای زیبایی از دامغان و یا از کاشان به خور و بیابانک وجود دارد. می توانید از مسیر دامغان، معلمان، جندق، پلیس راه، به سمت خور بروید و یا از مسیر تهران، قم، کاشان، اردستان، نائین، انارک چوپانان، چاه‌ ملک به خور برسید.

بلیط اتوبوس از اصفهان به خور بصورت روزانه از پایانه مسافربری صفه در دسترس است. باید ابتدا خود را به اصفهان برسانید و از آنجا به خور بروید.

مسیر مستقیم با قطار وجود ندارد اما می توانید به اصفهان بروید و از آنجا با اتوبوس خود را به خور برسانید.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی