استان خراسان رضوی

استان خراسان رضوی یکی از استان های خراسان در شرق ایران به مرکزیت مشهد و پنجمین استان بزرگ کشور است. کلمه رضوی در نام این استان، به مقبرهٔ علی بن موسی الرضا در مرکز این استان اشاره دارد. خراسان رضوی از شمال با کشور ترکمنستان، از شرق با افغانستان و از غرب و شمال غربی با استان های خراسان شمالی و سمنان همسایه است. این استان از جنوب به خراسان جنوبی دسترسی دارد. استان خراسان رضوی به طور کلی جزو مناطق نیمه خشک کشور به شمار می رود. از نظر دمای هوا این استان تابستان های گرم و زمستان های نسبتا سردی دارد.

شهر مشهد، مرکز استان خراسان رضوی بدلیل وجود حرم مطهر امام رضا (ع) یکی از توریستی ترین شهرهای ایران است و هرساله میلیونها ایرانی و خارجی برای زیارت مرقد امام رضا به این شهر سفر می کنند. از دیدنیها و جاذبه های توریستی دیگر مشهد می توان به مقبره فردوسی، پارک کوه سنگی، مسجد گوهرشاد، پارک ملت و آرامگاه نادرشاه اشاره کرد. مشهد بدلیل توریستی بودن دارای تعداد زیادی اقامتگاه از هتلهای 5 ستاره بین المللی گرفته تا مسافرخانه های کوچک است و از نظر اقامت در این استان مشکلی نخواهید داشت.

برای سفر به این استان می توانید خود را صورت هوایی به مشهد برسانید و از آنجا به دیگر شهرهای استان خراسان رضوی بروید. از همه فرودگاه های کشور پروازهای منظم به مشهد و بالعکس برقرار است و می توانید براحتی با هواپیما خود را به مشهد برسانید. همچنین مسیر جاده ای به مشهد بسیار پرطرفدار است و از هرکجای ایران می توانید براحتی حرکت کرده و خود را به مشهد برسانید. اگر می خواهید با قطار به مشهد بروید، مشهد دارای ایستگاه قطار است و از هرشهری که ایستگاه راه آهن دارد می توانید بلیط قطار مشهد را بگیرید. ممکن است نیاز باشد در شهری قطار خود را عوض کنید تا به مشهد برسید.

مکان استان خراسان رضوی روی نقشه
2
مقصد و شهر برای رفتن
13
جاذبه و دیدنی برای دیدن
83
هتل و اقامتگاه برای ماندن

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی