راهنمای سفر به نیشابور

راهنمای سفر به نیشابور

اطلاعات کلی

نیشابور شهری در استان خراسان رضوی و دومین شهر بزرگ خراسان پس از مشهد است. این شهر در دامنه‌های بلند کوه های بینالود در شمال‌ شرق ایران جای گرفته است و از مهم‌ترین مراکز تاریخی، گردشگری، صنعتی برای کشور و منطقه می‌باشد. نیشابور با دارا بودن موقعیت جغرافیایی مناسب و واقع شدن درمسیر پر رفت و آمد تهران به مشهد با شرایط مناسب آب و هوایی و داشتن مقبره بزرگانی همچون خیام، عطار و کمال الملک، همواره مورد توجه مسافران بوده است.

چطور به نیشابور برویم؟

نیشابور فرودگاه ندارد و در حال حاضر برای دسترسی به نیشابور بصورت هوایی می توانید به مشهد بروید. نیشابور با مشهد فاصله زیادی ندارد.

نیشابور در مسیر جاده ای مناسبی قرار دارد و از تهران بیشتر اتوبان و آزادراه است. فاصله تهران تا نیشابور حدود 770 کیلومتر است و با ماشین کمی بشتر از 8 ساعت رانندگی خواهید داشت.

بدلیل نزدیکی به مشهد، اتوبوس به نیشابور به راحتی تقریبا از همه شهرها در دسترس است و پایانه جنوب (خزانه) و شرق (تهرانپارس) در تهران هر روز برنامه منظمی برای سفر با اتوبوس به نیشابور دارند.

نیشابور ایستگاه قطار دارد و می توانید برای سفر به این شهر از قطار استفاده کنید. بلیط قطار تهران-نیشابور تقریبا هر روز قابل خریداری است.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی