راهنمای سفر به بیرجند

راهنمای سفر به بیرجند

اطلاعات کلی

بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی و مرکز شهرستان بیرجند در شرق ایران است. این شهر در سال ۱۳۸۵، تعداد ۱۵۷٬۸۴۸ نفر جمعیت داشته و چهل و هشتمین شهر ایران بوده‌است.

بیرجند نخستین شهر در ایران است که دارای سازمان آبرسانی بوده و بنگاه آبلوله بیرجند به عنوان اولین سازمان آبرسانی ایران شناخته می‌شود.این شهر همچنین دومین شهر در ایران است که در سال ۱۳۰۲ و پیش از تهران از لوله‌کشی آب شهری برخوردار گردید. باغ اکبریه یکی از بناهای تاریخی شهر در نشست سی و پنجم یونسکو در سال ۲۰۱۱ میلادی به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

مدرسه شوکتیه در این شهر، سومین مدرسهٔ آموزش به سبک نوین -بعد از دارالفنون تهران و رشدیه تبریز- است. به علت موقعیت سیاسی و استراتژیک بیرجند، سومین فرودگاه کشور در سال ۱۳۱۲ پس از قلعه‌مرغی و بوشهر در این شهر ساخته شد و تا پیش از جنگ جهانی دوم، کنسولگری‌های انگلستان و روسیه در بیرجند مشغول فعالیت بوده‌اند.

منبع: ویکی پدیا بیرجند

چطور به بیرجند برویم؟

بلیط هواپیما تهران بیرجند را می توانید تقریبا در تمام روزهای هفته پیدا کنید. فرودگاه بیرجند روزانه پروازهای متعددی به تهران و بالعکس دارد.

برای رسیدن به بیرجند از تهران باید از سمنان، شاهرود، سبزوار و گناباد عبور کنید و حدود 13 ساعت رانندگی با ماشین شخصی انتظار شما را می کشد.

بلیط اتوبوس به بیرجند از تهران و بعضی دیگر از شهرهای بزرگ کشور بصورت روزانه برقرار است. برای سفر از تهران بلیط را می توانید از پایانه جنوب تهیه کنید.

در حال حاضر مسیر ریلی به بیرجند وجود ندارد.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی