استان خراسان جنوبی

استان خراسان جنوبی که به سرزمین طلای سرخ معروف است با مساحت 150 هزار کیلومتر مربع و با آب و هوای متنوع در شرق ایران واقع شده است. این استان با مرکزیت بیرجند، از شمال به خراسان رضوی و از شرق به طول ۳۳۱ کیلومتر دارای مرز مشترک با کشور افغانستان بوده و از غرب به استان یزد، اصفهان و سمنان و از جنوب به استان های کرمان و سیستان و بلوچستان دسترسی دارد. شهرستان های این استان شامل بیرجند، قاینات، طبس، فردوس، نهبندان، سرایان، سربیشه، درمیان، بشرویه، خوسف و زیرکوه می باشد. مهم ترین شهرهای استان خراسان جنوبی، بیرجند، فردوس، طبس و قائن هستند.

شهر بیرجند، مرکز استان خراسان جنوبی یکی از شهرهای دیدنی ایران است. از مناطق توریستی و دیدنی این شهر می توان به منطقه گردشگری بند دره، آبشار چهارده بیرجند، ارگ کلاه فنگی، قلعه بیرجند، باغ و عمارت رحیم آباد و البته باغ اکبریه اشاره کرد. باغ اکبریه یکی از زیباترین باغهای ایران یاست که در سال 2011 بعنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. از هتلهای خوب بیرجند می توان به هتل کوهستان بیرجند و همچنین هتل جهانگردی بیرجند اشاره کرد.

برای سفر به استان خراسان جنوبی بوسیله هواپیما بسادگی می توانید خود را از تهران به بیرجند برسانید و از آنجا به دیگر مناطق و شهرهای این استان دسترسی داشته باشید. بلیط هواپیما تهران بیرجند را می توانید تقریبا در تمام روزهای هفته پیدا کنید. فرودگاه بیرجند روزانه پروازهای متعددی به تهران و بالعکس دارد. همچنین استفاده از سفر جاده ای با وسیله نقلیه شخصی یا اتوبوس یکی دیگر از راههای سفر به استان خراسان جنوبی است. برای رسیدن به بیرجند از تهران باید از سمنان، شاهرود، سبزوار و گناباد عبور کنید و حدود 13 ساعت رانندگی با ماشین شخصی انتظار شما را می کشد. در حال حاضر مسیر ریلی به استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند وجود ندارد.

مکان استان خراسان جنوبی روی نقشه
2
مقصد و شهر برای رفتن
16
جاذبه و دیدنی برای دیدن
6
هتل و اقامتگاه برای ماندن

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی