راهنمای سفر به فردوس

راهنمای سفر به فردوس

اطلاعات کلی

شهر فردوس یکی از شهرهای شرقی کشور است که در استان خراسان جنوبی قرار دارد. این شهر در فاصله 345 کیلومتری جنوب مشهد و 195 کیلومتری شمال غربی بیرجند و در مسیر محور اصلی ارتباطی استان های یزد، کرمان، اصفهان، بوشهر، هرمزگان و فارس به مشهد واقع شده است. فردوس ی شهر باستانی با جاذبه های تاریخی فراوان است که تا سال 1308، تون نامیده می شده و امروزه به خاطر انار و زعفران مرغوبش معروف است.

شهرستان فردوس در اقلیمی کویری و با رطوبت نسبی پایین قرار گرفته که در اطرافش مناطق کوهستانی کمی دارد و همین عوامل باعث شده که آب و هوایی خشک و کم باران داشته باشد. از جاذبه های طبیعی و تاریخی فردوس می توان به کوه سنگ سوراخ، آب گرم معدنی هلال فردوس، منطقه نمونه گردشگری باغستان و آب گرم، حمام خیروز، مدرسه علیا، کوشک باغ حاجی آباد، حمام سردشت، موزه مردم شناسی فردوس و ... اشاره کرد.

چطور به فردوس برویم؟

دسترسی مستقیم به فردوس وجود ندارد. برای سفر هوایی به فردوس می‌توانید به نزدیک‌ ترین فرودگاه‌که در شهر طبس و مشهد قرار دارد پرواز کنید و از آنجا نیز ادامه مسیر را زمینی طی نمایید.

دسترسی جاده ای مناسبی از طبس و یا بیرجند به فردوس وجود دارد. برای سفر با اتومبیل شخصی ابتدا خود را به این شهرها برسانید. فردوس با بیرجند فقط 195 کیلومتر فاصله دارد.

بلیط اتوبوس به طبس یا بیرجند از تهران و بعضی دیگر از شهرهای بزرگ کشور بصورت روزانه برقرار است. سپس می تواندی از این شهرها براحتی خود را به فردوس برسانید.

شهر فردوس به خط راه‌آهن سراسری متصل نیست اما می‌توانید از طریق راه‌آهن تهران-خواف و تهران-طبس به نزدیکی شهر فردوس رسید و سپس از آنجا با طی مسیر کوتاهی به فردوس سفر کنید.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی