ثبت نام اسکان فرهنگیان برای نوروز 98 + راهنمای رزرو اینترنتی

5

آموزش و پرورش هر سال در تعطیلات عید، با توجه به نیاز معلمان و فرهنگیان به اسکان نوروزی، مدارس را تجهیز و آماده ارائه خدمات اقامتی می کند. امسال نیز در نوروز 1398 مانند سالهای گذشته، خدمات اقامتی در مدارس به معلمان و سایر فرهنگیان ارائه می شود. ثبت نام اینترنتی و رزرو برای اسکان فرهنگیان از تاریخ سوم اسفند ماه سال 1397 و تا تاریخ 23 اسفند ساعت 12 شب ادامه خواهد داشت. برای این منظور می توانید به سایت ثبت نام به آدرس www.eskan.medu.ir مراجعه نمایید. امسال حدود 70 درصد ظرفیت مدارس بصورت اینترنتی پذیرش و ارائه می شود.

رزرواسیون به صورت اینترنتی بوده و پرداخت تعرفه رزرو در استان های کشور، از طریق پرداخت الکترونیکی شاپرک انجام می شود. پس از واریز مبلغ، کد رهگیری برای درخواست کننده صادر می شود که پیگیری الکترونیکی درخواست را فراهم می کند. رزرواسیون خانه های معلم برای هر یک از فرهنیگان٬ برای ۷۲ ساعت امکان پذیر و قابل تمدید نیست.

قابل ذکر است این ثبت نام مربوط به ظرفیت اینترنتی می باشد و فرهنگیان گرامی می توانند در طول تعطیلات عید 98 بصورت حضوری به پایگاه های اسکان فرهنگیان در استانها مراجعه نموده و از ظرفیتهای موجود استفاده کنند.

شرایط رزرو خانه معلم و مراکز اسکان فرهنگیان

– فرهنگیان محترم و خانواده درجه یک، شامل پدر و مادر و همسر و فرزندان، اولویت اسکان هستند.
– کلیه متقاضیان اسکان، بایستی کارت ملی داشته باشند و حکم کارگزینی فرهنگی نیز ارائه شود.
– اولویت اسکان، فقط فرهنگیان است و در صورت وجود ظرفیت خالی، مسافرین غیر فرهنگی پذیرش می شود.
– مدت زمان اسکان، ۷۲ ساعت است.
– رزرو اینترنتی از طریق سامانه، انجام می شود. اگر رزرو کننده، به مکان رزرو شده مراجعه نکند، ستاد اسکان نسبت به عودت مبلغ و لغو رزرو اقدام می کند.
– تعرفه اسکان فرهنگیان و تعرفه رزرو خانه معلم، هفته اول اسفند ۹۷ اعلام خواهد شد. این تعرفه در سال گذشته، برای گروه های ۴ گانه فوق الذکر، از ۱۲ هزار تومان تا ۲۲ هزار تومان متغیر بود.
– به هر فرهنگی، یک اتاق تعلق می گیرد و تعداد بیشتر، بر اساس تعرفه آزاد محاسبه خواهد شد.
– تعرفه اسکان در اردوگاه های وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور با تعرفه های گروه های ۴ گانه متفاوت است و اسفند ۹۷ اعلام می شود.

همچنین معلمان و فرهنگیان گرامی در صورتی که تمایل به رزرو هتل و سایر اماکن اقامتی دارند می توانند به آدرس https://www.iran-booking.com/norouz مراجعه نمایند.

از سال 1392 بعنوان مدیر فنی در وبسایت رزرواسیون ایران بوکینگ مشغول هستم. مدرک تحصیلیم کارشناسی نرم افزار از دانشگاه تهران است و علاقه زیادی به برنامه نویسی تحت وب دارم و بصورت تخصصی PHP کار می کنم. مسافرت تبدیل به بخش جدایی ناپذیر از زندگیم شده و همیشه سعی می کنم سفرهایم را مستند سازی کنم.

گفتگو5 دیدگاه

  1. سید حسن حدادیان

    با سلام بنده برای رزرو اسکان وارد سامانه پرداخت بانکی شدم مبلغ را از حسابم کسر کرد وتا پایان زمان انجام عملیات هم صبر کردم مرحله نهایی انجام نشد وبه صفحه اول ارجاع داده شدم مرحله دوم تمام مراحل عملیات انجام شد ووجه ان هم کسر شد ولی مبلغ کسر شده اول به حسابم باز گشت نکرده است لطفا راهنمایی فرمایید چگونه باید وجه پرداختی اول رادریافت کنم با تشکر

ارسال نظر