سفر اروپاییها به ایران 80 درصد افزایش داشته است

0

معاون گردشگری میراث فرهنگی با اشاره به اینکه در ۶ ماهه اول امسال ورودی اروپایی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۰ درصد افزایش پیدا کرد، گفت: حق سرویس در هتل‌ها تابع قانون نظام صنفی نیست و این مجموعه‌ها می‌توانند مثل سابق ۱۵ درصد حق سرویس دریافت کنند.

مرتضی رحمانی موحد با اشاره به اینکه جشنواره سفره ایرانی به ارتقای خدمات و زیر ساخت‌ها و مشارکت و حضور بیشتر سرمایه گذاران در بخش گردشگری کمک می‌کند، اظهار داشت: برنامه‌های خوبی در استان کرمان در بخش گردشگری طراحی شده است که امیدواریم با همراهی بخش خصوصی به اوج خود برسد.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بیان داشت: مقدمات دیدار نمایندگان بین المللی در بخش گردشگری از کرمان فراهم شده است که تا با استفاده از ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی برای توسعه ملی این صنعت موفق باشیم.

100 واحد بوم گردی در استان کرمان فعالیت دارند
وی با بیان اینکه در بحث بوم گردی توفیقات خوبی داشتیم افزود: حدود 100 واحد بوم گردی در استان کرمان فعالیت دارند و با توجه به وسعت استان این اقامتگاه ها سبب پیوستگی گردشگری در کرمان و استان های همجوار خواهد شد.
وی با اشاره به گردشگری حلال گفت: این گردشگری شاخصه هایی دارد که در سال 93 احصا  و به دستور العمل تبدیل شده است.
رحمانی موحد در حاشیه جشنواره سفره ایرانی، فرهنگی گردشگری در استان کرمان گفت: 200 میلیارد دلار درآمد گردشگری حلال در دنیا است و کشور ما ظرفیت‌ها و دارایی‌هایی دارد برای اینکه این نوع گردشگری را به تجارت تبدیل کند.
وی با اشاره به اینکه در کمیته راهبردی گردشگری برای گردشگری حلال برنامه ریزی و شیوه نامه‌هایی مقرر شده است، بیان داشت: با توجه به اینکه کانون گردشگری حلال در منطقه اسلامی واقع شده است و کشور ما نیز برپایه قوانینی اسلامی اداره می‌شود، ما می‌توانیم به کانون گردشگری حلال در دنیا تبدیل شویم.

از سال 1392 بعنوان مدیر فنی در وبسایت رزرواسیون ایران بوکینگ مشغول هستم. مدرک تحصیلیم کارشناسی نرم افزار از دانشگاه تهران است و علاقه زیادی به برنامه نویسی تحت وب دارم و بصورت تخصصی PHP کار می کنم. مسافرت تبدیل به بخش جدایی ناپذیر از زندگیم شده و همیشه سعی می کنم سفرهایم را مستند سازی کنم.

ارسال نظر