واچر هتل چیست؟

واچر هتل چیستواچر هتل (Voucher) یا ووچر در حقیقت همان رسید هتل است. برگه ای که در آن اطلاعات کامل رزرو انجام شده مانند مشخصات اتاق، تاریخ، مدت اقامت، خدمات هتل، نام میهمانان و یکسری جزئیات در مورد رزرو انجام شده در آن نوشته شده است. زمانی که یک هتل رزرو می کنید، در مرحله نهایی به شما برگه ای داده می شود که تایید کننده رزرو شماست و شما باید آنرا در اختیار مسافر قرار دهید تا در هنگام ورود به هتل، آنرا به پذیرشگر هتل تحویل دهد. پذیرشگر هتل اطلاعات واچر را با سیستم هتل چک کرده و در صورتی که مشکلی نباشد، اتاق را در اختیار میهمان قرار می دهد.

واچرها لزوما یک شکل نیستند و هر وبسایت رزرواسیون یا آژانس مسافرتی که ارائه دهنده خدمات رزرو هتل باشد، واچر مخصوص خود را دارد اما نکته مشترک در آنها، اطلاعات کامل در خصوص رزرو انجام شده است. همچنین معمولا کد منحصر بفردی روی آن بچشم می خورد که همان شماره کانفرم هتل یا شماره تایید رزرو است که این کد عینا در سیستم هتل ثبت شده است و در زمان ورود مسافر تطبیق داده می شود.

واچر معمولا به دو زبان فارسی و انگلیسی ارائه می شود تا اگر میهمان شما خارجی بود، بتوانید رسید را بصورت انگلیسی در اختیار ایشان قرار دهید. واچر انگلیسی معمولا زمان درخواست ویزا برای مسافر ورودی، لازم می شود و بعنوان مدرک باید در اختیار بخش صدور ویزا وزارت امور خارجه قرار بگیرد. همچنین بعضا دیده شده در فرودگاه از مسافران خارجی مدرکی مبنی بر محل اقامت آنها خواسته می شود که می توانند همان واچر هتل را نشان بدهند که تایید کننده وجود اتاق رزرو شده در هتل مشخص برای ایشان است.
بعد از ثبت رزرو خود حتما واچر را دریافت کنید و اطلاعات روی آنرا بدقت مطالعه کنید تا اگر اشتباهی وجود دارد یا مغایرتی با درخواست شما دارد اصلاح شود. اتاق دقیقا طبق مندرجات روی واچر به شما تحویل خواهد شد.