قوانین رزرو اینترنتی

1- کلیه اطلاعات و تصاویر و قیمت های ذکر شده روی سایت درباره هتل ها و مناطق گردشگری، عینا از خود هتل و مسئولین منطقه تهیه شده و صحت و سقم این اطلاعات بعهده هتل و مناطق گردشگری است. ممکن است با به روز رسانی این اطلاعات توسط هتل یا جاذبه ها، اطلاعات سایت ایران بوکینگ قدیمی شود. ما همواره سعی می کنیم به روزترین اطلاعات هتل های ایران و جاذبه های گردشگری را روی سایت نمایش دهیم ولی درصورتی که شک و شبهه ای در خصوص هر یک از اطلاعات دارید، می توانید در مورد هتل قبل از اقدام به رزرو آنلاین هتل از ایران بوکینگ، مستقیما از هتل سوال بفرمایید.

2- کلیه رزروهایی که بطور قطعی از این سایت انجام شده است، بطور مستقیم توسط ایران بوکینگ، تعیین جا و نهایی می گردد. ولی در عین حال ممکن است در مواردی بسیار خاص در چند ساعت اداری بعد از رزرو نهایی، بدلیل مشکلات هتل، موارد امنیتی مثل ورود مقامات بلند پایه به هتل، خرابی ها و موارد فورس ماژور، اشتباهات کارمندان هتل و ... رزرو از طرف هتل لغو گردد. در اینصورت ایران بوکینگ نهایت تلاش خود را خواهد کرد تا مشکل پیش آمده رفع گردد و یا رزروی در هتلی مشابه برای مسافر انجام شود و یا در صورت عدم امکان، وجه پرداختی عینا به مسافر برگردانده خواهد شد. در اینگونه موارد مسافر حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت.

3- بدلیل نبود بستر مناسب رزرو آنلاین در بسیاری از هتل های ایران و همچنین بروکراسی های اداری (خصوصا در هتل های دولتی) زمان کوتاهی بین رزرو نهایی شما و پرداخت وجه  به ایران بوکینگ و ثبت نام و رزرو شما در لیست هتل وجود خواهد داشت. نگران قطعی بودن رزرو نباشید زیرا در صورت وجود هرگونه مشکلی در رزرو شما، کارمندان ایران بوکینگ به شما اطلاع داده و اقدامات لازم را انجام خواهند داد. در صورت نیاز به استعلام می توانید به مسئول مرتبط که در رسید واچر شما نام وی درج گردیده است تماس حاصل نمایید.

4- در صورت عدم مراجعه مسافر در تاریخ رزرو شده، اتاق برای مسافر خالی نگه داشته می شود و هیچگونه وجهی مسترد نخواهد شد. شرایط لغو رزرو نهایی و بازگشت وجه را می توانید اینجا ببینید.

5- همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر مثل شناسنامه و کارت ملی در زمان ورود به هتل الزامی است. همچنین حداقل یکی از همراهان باید به سن قانونی رسیده باشد و مدارک همه همراهان ارائه شود، در غیر اینصورت مسئولیت عدم پذیرش و عدم بازگشت وجه پرداختی با مسافر است.

6- استفاده از اتاق های مشترک یا سوئیت ها یا اتاق های متصل، منوط به داشتن محرمیت مطابق شرع مقدس اسلام است و ارائه مدارک لازم برای اثبات این امر در زمان مراجعه به هتل الزامی است.

7- استفاده از اتاق مشترک برای هر ایرانی همراه با تبعه خارجی در اکثر هتل های ایران امکانپذیر نیست. در صورت داشتن شرایط مشابه، قبل از رزرو هتل استعلام کنید. در غیر اینصورت مسئولیتی متوجه ایران بوکینگ نخواهد بود.

8- پذیرش خانم های مجرد بدون همراهی مرد محرم بجز در جزیره کیش امکان پذیر نیست، مگر اینکه جهت شرکت در امتحان، کنکور، مسابقه یا ... و یا ماموریت اداری باشدو در این موارد گواهی ها و اسناد لازم مورد نیاز است. ضمنا پذیرش خانم و آقا طبق قوانین کشور ایران است و محرم و نامحرم در هر صورتی باید رعایت شود بجز در مواردی که کلیه میهمانان خارجی (دارای ملیت خارجی) باشند.

9- زمان تحویل یا تخلیه اتاق برای هر هتل، مطابق با قوانین آن هتل می باشد. در صورت نیاز به تحویل اتاق زودتر از موئد یا تخلیه دیرتر از زمان مشخص شده، باید هماهنگی های لازم را با هتل انجام دهید.

10- در صورت پرداخت وجه رزرو بصورت غیر آنلاین، بدلیل مشخص نبودن واریز کننده، باید فورا پس از واریز، فیش مربوطه در سایت ثبت شود.

11- تنها رزرو هایی قطعی خواهند بود که هزینه آنها بطور کامل پرداخت شده باشد. واریزی علی الحساب یا عدم اطلاع و ثبت فیش بانکی پس از پرداخت یا مشکلات سیستم پرداخت آنلاین، بطوریکه مبلغ به حساب ایران بوکینگ واریز نشده باشد، رزرو قطعی بهمراه نخواهد داشت و ایران بوکینگ هیچگونه مسئولیتی در این موارد ندارد.

12- بدلیل تفاوت خدمات هتل های مختلف و کیفیت ارائه خدمات آنها و نسبی بودن کیفیت در هتل های مختلف، ایران بوکینگ هیچگونه مسئولیتی در قبال کیفیت خدمات، اتاق ها، استقبال و ترانسفر فرودگاهی و .. نخواهد داشت.

13- قطعی بودن رزرو و شرایط آن مثل تاریخ رزرو و ... دقیقا طبق واچر (رسید) دریافتی شما پس از پرداخت وجه می باشد. در صورت هرگونه مغایرت یا نقص در واچر دریافتی، موارد را فورا از طریق تلفن به ایران بوکینگ اطلاع دهید. مسافر ملزم به کنترل و دریافت واچر است و در صورت مغایرت واچر با مورد درخواستی، باید شرکت را در جریان قرار دهد. در غیر اینصورت، ایران بوکینگ تنها مسئول ارائه خدمات دقیقا طبق اطلاعات روی واچر است و مسئولیت اشتباه متوجه رزرو کننده است.

14- سایر قوانین مرتبط مطابق با قوانین رزرو هتل های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و مراجع دیگر، در ایران بوکینگ نیز معتبر می باشد. همچنین قوانین رزرو اینترنتی مطابق با قانون تجارت الکترونیک ایران نیز از نظر ایران بوکینگ معتبر بوده و قابل استناد می باشد.
 

توجه: کسانی که به هر نحو در عملکرد سامانه اختلال ایجاد کنند، مانند ثبت رزروهای غیرواقعی متعدد، تماس های تلفنی و ... مطابق با قانون تجارت الکترونیک ایران و قوانین جرائم اینترنتی، مجرم بوده و حق پیگیری و شکایت از طریق پلیس فتا با ارائه مدارک مانند IP Address برای ایران بوکینگ محفوظ است.